O spolku Poutníci Kaplice ...... aktuality Akce Dokumenty Kontakty
Jak to bylo na táboře fotogalerie

letní tábor 2017(13. 08. 2017 - 25. 08. 2017)

Jak to bylo na táboře

V tomto roce - po dlouhé době - jsme vyměnili táborovou základnu a také termín tábora. Takže místo na Lipně jsme strávili krásných 13 srpnových dní na TZ Borůvkovany u Borovan.

Z táborové základny se stala galská vesnice a z nás bojovní Galové. Spolu s Asterixem, Obelixem, Panoramixem a ostatními jsme se potýkali s nenechavými Římany, kteří se chtěli zmocnit receptu na kouzelný nápoj.
Také jsme se potkali se samotným Caesarem a krásnou Kleopatrou, a to na Olympijských hrách. Soutěžili jsme v bězích, v trojskoku, ve vrhu koulí, střelbě z luku a ze vzduchovky.

Jak se již stalo zvykem, byl na nedělní odpoledne připraven návštěvní den pro rodiče. Ale letos také navíc jsme celou neděli prožili ve svátečním duchu vánoc. Ráno nás probudily koledy, ke snídani byla vánočka a kakao. Pak jsme pekli cukroví, vyráběli ozdoby a taky jsme se koulovali. Celý den jsme drželi půst – k obědu jsme měli jen hrachovku, ale móóóc dobrou. Odpoledne jsme s rodiči ozdobili stromeček našimi ozdobami a večer jsme zasedli ke svátečnímu stolu. A když jsme všechno snědli, tak nás čekala vánoční nadílka v lese u našeho stromečku. PARÁDA.

Velký dík patří rodičům - asi hlavně maminkám a babičkám - za spoustu vánočního cukroví a vánoček :-)

Kromě soutěží v celotáborové hře nemohly chybět už tradiční Stezka odvahy, turnaj ve vybíjené, celodenní výlet (tentokrát do ZOO Dvorec - bylo strašný horko a ze zvířat se stali lenošní lenoši) a diskotéky a vaření bramboračky v kotlíku . . . 

Počasí nám přálo, průšvihy se nám vyhýbaly a   jak děti, tak i vedoucí jsme si tábor parádně užili.

AHOJ ZA ROK :-)

Poděkování sponzorům : p.Tomáš Bláha, Jednota Kaplice, Hamé a.s.


 


fotogalerie


2015 - 2024 © poutnici-kaplice.cz webdesign | websystem | KAO.cz